Zadavatel

Daniel Beseda

Realizace

leden 2019

Český kuličkový svaz

logo concept

Český kuličkový svaz je spolek/ sportovní svaz s celorepublikovou působností, který sdružuje hráče kuliček a kuličkové kluby ČR.¨

Symbol představuje postavení všech prstů při hraní kuliček. Je vytvořen tak, aby byl vidět jak tradiční způsob hry, při kterém je základním cvrnkacím prstem ukazovák, tak moderní způsob hry, při kterém už se do popředí dostává palec. Svou barevností znázorňuje celorepublikovou působnost kuličkového svazu (barvy trikolory).

Lze v něm také vidět velké písmeno Č, opět znázorňující českou působnost a také část názvu. Druhým písmenem, které stojí za povšimnutí je velké písmeno C, představující základní pohyb prstů, kterým je cvrnkání.

Doprovodná grafika, kterou můžete vidět například na propagačních materiálech se skládá z důlku a dvou barevných kuliček (každá je jiného hráče), které jsou nakresleny v přesných rozměrech.

Na závěr bych chtěl dodat, že jsem se velmi rád zúčastnil tohoto projektu, jelikož jsem měl možnost se sám naučit pravidla kuliček, a zároveň zavzpomínat na dětství, kdy jsem si jako kluk hrával s hliněnými kuličkami u babičky.